Georgs Romulis

Mīlestība uz dzintaru man ir mantota kā ģimenes tradīcija no paaudzes paaudzē. Lai turētos līdzi nemitīgajām pārmaiņām, kas raksturīgas rotaslietu modes pasaulē 21. gadsimtā, daudz svarīgāk nekā jebkad agrāk ir regulāri pārvērtēt savas prasmes un zināšanas, tādēļ es, apmeklējot jaunākās vispasaules juvelierdarbu izstādes un pats ar savu rotu kolekcijām piedaloties tajās, smeļos aizvien jaunas idejas saviem darbiem.

Esmu izveidojis pats savu unikālu stilu dzintara rotaslietu izstrādē, apvienojot mūsdienu modes tendences un augstas kvalitātes materiālus, ar, nu jau var teikt, senajām un vērtīgajām zināšanām dzintara apstrādē, kuras kopš bērnības, 7 gadu vecuma, man ir iemācījis mans tēvs.

Mans mērķis ir parādīt ne tikai Latvijā, bet arī visa pasaulē, to neatkārtojamo vienreizīgumu, ko mums sniedz dzintars ļaujot ieskatīties sevī , aiz savas necilās čaulas slēpjot apbrīnojamu dabas skaistumu un spēku!

Gold-filled

Gold-Filled izstrādājumi ir daudz labāki par jebkuriem cita veida apzeltījumiem. Gold-Filled rotaslietas ir izgatavotas no tīra zelta un tiek pildītas ar citiem sakausējumiem, tādiem kā rodijs (platīna paveids), misiņš un augstākās raudzes sudrabs. Gold-Filled ražojumi izskatās un kalpo tāpat, kā viendabīga zelta izstrādājumi, jo to ārpuse ir izgatavota no tīra zelta. Viss, ko jūs redzat un kam pieskarieties ir tīrs zelts! Juvelierizstrādājumu industrijā izmantotā zelta daudzumam ir jābūt vismaz 1/20 no kopējā produkta svara.

Gold-Filled izstrādājumi tiek uzskatīti par mūžīgiem, jo to zelta slānis nenonēsājas, tā kā tas notiek ar galvanizētiem produktiem. Gold-Filled juvelierizstrādājumi tiek bieži dēvēti par nākotnes vilni, jo tiem piemīt tādas pašas īpašības kā īstajam zeltam – spēks, izturīgums un skaistums.., un pats galveneis- zemāka cena!

Gold-Filled izstrādājumu kopšana ir tikpat viegla kā jebkuru citu zelta izstrādājumu kopšana. Izvairieties no ķīmiskām vielām, regulāri mazgājiet izstrādājumu maigā ziepjūdenī, labi noskalojiet un nosusiniet ar mīkstu auduma lupatiņu. Pēc tam viegli nospodriniet ar speciālu rotaslietu pulēšanai paredzētu auduma drāniņu.

Dzintara vēsture

Latvijai ir kas īpašs- saules zelts, saules akmens jeb dzintars.., skaistums kuru radījusi daba vairāk kā pirms 40 miljoniem gadu.

Dzintars ir sveķi, kas pārvērtušies dārgakmenī.

Pirms 70 miljoniem gadu senās Fenoskandijas kontinents, kura centrālo daļu veidoja teritorija, kur patreiz atrodas Baltijas jūra, bija pārklāts ar “dzintara mežiem”. Tie bijuši jaukto koku meži, kuros auga cipreses, kastaņkoki, ozoli, egles, citi koki un dzintara priedes. Koki, tos ievainojot izdalīja daudz sveķus un tiem tekot pa stumbru lejup sveķi aizpildīja radušās plaisas. Tādejādi aizsargājot savu koku..

Arheoloģiskie atradumi liecina, ka senajām Baltijas ciltīm, viņu dzīves gaitās un ticējumos dzintaram bijusi ļoti svarīga nozīme. Dzintars augstu ticis vērtēts arī senajā Grieķijā un Romā. Dzintaru cilvēki izmantojuši aizsardzībai pret “ļauno aci” un dažādu slimību ārstēšanai nēsājot to savās rotās. Medicīnā un dziedniecībā dzintara vērtīgākā īpašība ir kavēt ļaundabīgo šūnu veidošanos un attīstību. Dzintars profilaktiski novērš ģenētiskā aparāta darbības traucējumus, neļaujot šūnām dalīties, kā arī stipri uzlabo asinsriti, kā rezultātā tiek izvadīti sāļu nogulsnējumi, tādēļ to izmanto pie locītavu slimībām. Tāpat dzintars mazina iekaisumu procesus, atslābina nervu sistēmu, atvieglo bronhiālo astmu, mazina neirozi, migrēnu un citas saslimšanas. Dziednieciskās īpašības medicīnā dzintaram dod dzintarskābe, kas ir unikāls biostimulators un savukārt cilvēki ar dziedināšanas spējām kopš senseniem laikiem stāsta, ka katrs dzintara gabaliņš joprojām nes sevī daļu saules gaismas un spēka, tāpēc tam piemīt neizskaidrojams spēks dziedināt, aizsargāt, palīdzēt organismam atveseļoties apsorbējot un transformējot negatīvo enerģiju pozitīvajā.

Dzintara valkāšana atīra prātu, ķermeni un garu.., tā saimniekam piesaistot labklājību un veiksmi!